حمل و نقل زمینی

شرکت سیوان ترابر دامون با داشتن تجربه ی چندین ساله و کادری مجرب و با در اختیار داشتن دانش روز حمل و نقل زمینی و آشنایی به قوانین و مقررات کنوانسیون CMR و کنوانسیون Carnet-TIR با هدف ارائه مشاوره و راهنمائی به تمامی تجار و بازرگان و انجام عملیات به نحو مطلوب و با کیفیت بالا پا به عرصه ی وجود گذاشته است.

جهت تکمیل کردن چرخه ی اقتصادی و روابط تجاری بازرگانان مجموعه ی سیوان ترابر دامون با بکارگیری رانندگان و نمایندگان با تجارب عالی در این زمینه توانسته است رقابت سالم و توانمندی با مجموعه های دیگر داشت باشد.

یکی از روش های بسیار قدیمی در حمل و جابجایی کالا به نقاط نزدیک و دور، حمل و نقل زمینی میباشد. در حمل و نقل زمینی همانطور که از نامش نیز پیداست از وسایل نقلیه مانند کامیون، کامیونت، قطارهای باربری و همچنین وانت برای حمل کالا استفاده میشود. درست است تکنولوژی پیشرفت زیادی داشته است ولی هنوز هم یکی از روش های جابجایی بار حمل و نقل زمینی میباشد. حمل و نقل زمینی ویژگی های زیادی را ایجاد میکند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

حمل و نقل زمینی نیاز به سرمایه گذاری بسیار کمتری نسبت به حمل و نقل هوایی و دریایی دارد. در حمل و نقل زمینی به دنبال آماده بودن بستر آن یعنی جاده ها دیگر نیازی نیست تا هزینه ای برای ساخت پل و ریل و همچنین نگهداری آنها پرداخت شود. همچنین حمل و نقل زمینی برای افرادی که قصد ارسال کالا را دارند نیز بسیار مقرون بصرفه تر است. هزینه ای که برای ارسال کالا توسط حمل و نقل زمینی پرداخت میشود با هزینه ارسال کالا از روش های هوایی و دریایی قابل مقایسه نیست.

حمل و نقل زمینی امکان حمل درب به درب را بوجود می آورد ولی این امکان در روش های حمل هوایی و دریایی وجود ندارد. برای اینکه کالای مورد نظر خود را به یک آدرس مشخص ارسال کنید تنها کار استفاده از خدمات حمل و نقل زمینی است. حمل و نقل زمینی همچنین امکان ارسال کالا به مناطق روستایی و دور دست را بوجود می آورد.

حمل و نقل زمینی برای مسیرهای کوتاه بسیار مناسب میباشد. در حمل و نقل دریایی و هوایی باید بار به حد مجاز برسد تا شرکت بتواند ارسال کند ولی در حمل و نقل زمینی حتی بارهای با حجم کم را میتوان با کامیون های کوچک ارسال نمود و به مقصد رساند.

احتمال آسیب رسیدن به کالا در حمل و نقل زمینی نسبت به حمل و نقل دریایی و هوایی بسیار پایینتر است. در حمل و نقل زمینی دیگر جابجایی و بارگیری بین وسایل نقلیه مختلف صورت نمیگیرد که همین موضوع صدمه دیدن آنها را نیز تا حد زیادی کاهش میدهد. به طور مثال در حمل و نقل دریایی چندین نوبت جابجایی صورت میگیرد که همین موضوع باعث میشود برخی از کالاها آسیب ببینند.

در حمل و نقل زمینی هزینه بسته بندی بسیار پایینتر است. در حمل و نقل هوایی و زمینی باید چندین نوبت بسته بندی انجام شود که همین موضوع باعث میشود تا هزینه ارسال نیز افزایش می یابد.