ترانزیت

سیوان ترابر دامون با بکارگیری از دانش روز در ترانزیت داخلی و خارجی محمولات توانسته است خدمات ارزنده ای به مشتریان خود ارائه دهد.

همانگونه که مطلع هستید گاهی بعضی از محصولات تا بندرعباس و یا سایر بنادر و شهرهای مرزی حمل می گردد و صاحب کالا بنابه دلایلی خواستار ترانزیت محموله از آن بنادر و شهرها به شهرها و یا مناطق آزاد و اقتصادی دیگر کشور می گردند.

شرکت سیوان ترابر دامون توانسته است با اتکا بر خداوند و با انتخاب نمایندگان متعهد و با همکاری با شرکت های بیمه این امر را به بهترین شکل و با بهترین کیفیت به صاحبان کالا ارئه دهد.

صداقت ما ضامن امنیت خاطر و رضایت تجار و بازرگانان خواهد بود.

شاید تابحال واژه ترانزیت را زیاد شنیده باشید ولی آیا میدانید ترانزیت چیست؟ برای اینکه بیشتر با ترانزیت و همچنین انواع آن آشنا شوید بهتر استدر ادامه با ما همراه باشید. هیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که بتواند تمام کالاهای مورد نیاز خود را تولید کند. حتی پیشرفته ترین کشورها نیز در تامین تمام کالاهای مورد نیاز خود عاجر هستند. تعداد زیادی از کالاهای مصرفی هر کشور از خارج مرزها و کشورهای دیگر تامین میشود. به طور مثال در کشور ما بیشتر کالاها از کشورهای خارجی تامین میشوند.

برای اینکه کالاهای مورد نیاز از کشورهای دیگر به کشور ما وارد شوند از روش های حمل هوایی،‌زمینی و دریایی استفاده میشود. بیشتر کالاهایی که به کشور ما وارد میشوند مسیر زمینی را طی میکنند. زمانی که کالا از روش زمینی وارد کشور میشود به آن ترانزیت کالا میگویند.

کالا پس از عبور از مرزهای کشور به گمرکاتی وارد میشود که توسط دولت ایران تعیین شده اند و کاملا قانونی میباشند. ورود کالا توسط وسایل نقلیه زمینی را ترانزیت خارجی مینامند. در ترانریت خارجی کالاهایی که از مرز عبور داده شده اند در یکی از گمرکات تخلیه میشوند و اجازه ورود بیشتر به خاک کشور را ندارند.

اما برای اینکه کالا به گمرکات دیگر و برای رسیدن به دست وارد کننده انتقال داده شود از ترانزیت داخلی استفاده میشود. در ترانزیت داخلی کالا ازیک گمرک داخلی به گمرک داخلی دیگر انتقال داده میشود. وسایل نقلیه ای که در ترانزیت داخلی مورد استفاده قرار میگیرند میتوانند به تمامی گمرکات دسترسی داشته باشند.

اما در ترانزیت حتما الزامی نیست تا شرکت و فرد وارد کننده کالا تمام امور ترانزیتی را به دوش بکشد. انجام امور ترانزیت کالا قوانین خود را دارد و پروسه طولانی برای انجام آن باید طی شود. برای اینکه وارد کننده با این پروسه طولانی و سخت مواجه نشود و همچنین استرس ناشی از کار نیز کاهش یابد میتواند از خدمات شرکت های ترانزیتی بهره مند شود.

با استفاده از خدمات شرکت های ترانزیت کالا در زمان صرفه جویی زیادی خواهید کرد. زمانی را که این شرکت ها برای انجام امور ترانزیت صرف میکنند بسیار کمتر از زمانی است که فرد وارد کننده باید صرف کند.

هزینه ای که برای انجام امور ترانزیت توسط وارد کننده باید پرداخت شود بسیار بیشتر از هزینه ترانزیت توسط شرکت ها میباشد که در اینصورت بهتر است از شرکت های ارائه دهنده این خدمات کمک بگیرید.