حمل و نقل دریایی

حمل دریایی

 

شرکت سیوان ترابر دامون با در اختیار داشتن نماینده در کشورهای چین کره و .... می تواند حمل و نقل دریایی را در کوتاهترین و سریعترین زمان ممکن و بابهترین کرایه حمل انجام دهد.

همچنین این شرکت  با در اختیار داشتن کارآزموده ترین نمایندگان در شهرهای بندری ایران می تواند عملیات تخلیه ( strip ) کانتینر در بنادر و یا ترانزیت داخلی و خارجی را به همکاری شرکت های بیمه انجام دهد.

 صداقت ما موجب امنیت خاطر تجار و بازرگانان خواهد بود.  

یکی از روش های ارسال کالا حمل و نقل دریایی میباشد که از طریق کشتی های بزرگ و کوچک انجام میشود. در حمل و نقل دریایی تمامی کالاها به کشورهای خارجی ارسال میشوند و امکان حمل به شهرهای داخلی وجود ندارد. حمل و نقل دریایی ویژگی های زیادی را بوجود آورده است و همین ویژگی ها هستندکه باعث شده اند تا بیشتر حمل و نقل کالا ها از طریق دریا انجام شود.

حمل و نقل دریایی بسیار مقرون بصرفه تر میباشد. اگر هزینه حمل و نقل دریایی با حجم کالای بالا را با سایر روش ها مقایسه کنیم مطمئنا این روش صرفه اقتصادی بسیار بیشتری را ایجاد میکند. یک کشتی باربری میتواند حجم بالایی از محموله را بارگیری کند و همین موضوع نیز بر پایین آمدن تعرفه های حمل تاثیرگذار است. امروزه بیشتر بازرگانان و شرکت های تجاری این نوع روش حمل را نسبت به سایر روش ها ترجیح میدهند.

حمل و نقل دریایی کرایه های ثابتی دارد و این به دلیل تعیین کرایه توسط شرکت های حمل و نقل میباشد. هر تعرفه ای را که کلیه شرکت های حمل و نقل تعیین میکنند باید برای حمل و نقل دریایی اخذ شود. در حمل و نقل زمینی اینگونه نیست و هر شرکت تعرفه خاص خود را دارد.

برای شرکت ها و تاجرانی که قصد ارسال محموله با وزن بالا را دارند بهترین گزینه حمل و نقل دریایی میباشد. در حمل و نقل دریایی امکان حمل بار از ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن وجود دارد که اینچنین جابجایی در حمل و نقل زمینی و همچنین هوایی به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

حمل و نقل دریایی با ضریب اطمینان بسیار بیشتری انجام میشود. ایمنی حمل کالا در روش حمل و نقل دریایی به دلیل شیوه های حملی که برای این روش در نظر گرفته شده است بسیار بالاست. در روش حمل و نقل دریایی از یک سری استاندارد های جهانی پیروی میشود که شرکت های کشتیرانی ملزم به رعایت ان هستند و باعث میشود تا کالا کمترین آسیب را به هنگام جابجایی ببیند. در حمل و نقل دریایی بیشتر کشتی هایی که در دریا تردد میکنند تحت حمایت بیمه هستند که همین بیمه میتواند در صورت آسیب دیدن کالا تا حد زیادی خسارت های وارد شده به آن را پوشش دهد.

البته حمل و نقل دریایی نسبت به حمل و نقل هوایی و زمینی کند تر است ولی مزیت های دیگر آن مانند مقرون بصرفه بودن و همچنین حمل کالا در حجم بالا میتواند باعث چشم پوشی از کند بودن جابجایی شود.