حمل و نقل هوایی

حمل هوائی 

 

 

 

شرکت سیوان ترابر دامون با تکیه بر اساتید اهل فن در این زمینه می تواند خدمات فورواردی مناسب در زمینه حمل و نقل هوایی را ارائه دهد.

یکی از جدیدترین روش های حمل و نقل کالا در جهان، حمل و نقل هوایی میباشد. حمل و نقل هوایی که از قرن بیستم در بیشتر کشورهای جهان به کار گرفته شد ویژگی های بسیار خوبی را بوجود آورد. یکی از ویژگی های منحصر بفرد حمل و نقل هوایی که آن را از سایر روش های حمل متمایز میکند سرعت بالا میباشد. سرعت هیچکدام از روش های حمل و نقل زمینی و دریایی به سرعت حمل و نقل هوایی نمیرسد. هیچگونه مانعی در حمل کالا از طریق هوایی وجود ندارد که باعث میشود تا هواپیما مسیر خود را به راحتی طی کند. سرعت حمل و نقل هوایی چند برابر روش های حمل دریایی و همچنین زمینی میباشد. سرعت حمل و نقل هوایی باعث شده تا بسیاری از شرکت ها و همچنین افرادی که قصد انتقال کالای خود به نقاط دور دست را دارند از این نوع روش حمل استفاده کنند.در حمل و نقل هوایی آسیب بسیار کمی به محموله وارد میشود و یا کالا اصلا آسیبی نمیبیند. بعد از یکبار بارگیری هواپیما، محموله دیگر بارگیری و یا تخلیه نمیشود. تنها زمانی محموله تخلیه میشود که به مقصد مورد نظر رسیده باشد. علاوه بر این به دلیل اینکه هواپیمای باربری بیمه شده است در صورتیکه کالا خسارت ببیند میتوان از خدمات بیمه ای برای جبران خسارت استفاده نمود.

حمل و نقل هوایی برای کالاهایی که دارای تاریخ انقضا میباشند و فاسد شدنی هستند بسیار مناسب میباشد. تقریبا بیشتر کالاهایی که از کشور ما به کشورهای دیگر صادر میشود جزو مواد غذایی هستند و به همین دلیل حمل و نقل این کالاها باید از طریق هواپیما انجام شود تا در طول مسیر فاسد نشوند.

حمل و نقل هوایی امنیت بالایی نیز از لحاظ سرقت محموله ها دارد. در بسیاری از روش های حمل مانند دریایی و زمینی، دزدان به راحتی میتوانند از محموله های در حال انتقال سرقت خود را انجام دهند ولی در حمل و نقل هوایی دیگر امکان سرقت وجود نخواهد داشت و همین موضوع آنرا به یکی از امن ترین روش های حمل در جهان تبدیل کرده است.

البته حمل و نقل هوایی معایبی نیز دارد. هزینه بالای حمل و نقل هوایی از معایب این نوع روش حمل است. این نوع روش حمل را بیشتر افرادی انتخاب میکنند که قصد انتقال تعداد زیادی از کالا را دارند. برای افرادی که تعداد کمی از کالا را انتقال میدهند به دلیل هزینه بالا پیشنهاد نمیشود.

با حمل و نقل هوایی نمیتوان محموله های حجیم و با ابعاد بزرگ را حمل نمود. از حمل و نقل هوایی تنها برای انتقال کالاهای کوچک و همچنین با ارزش بالا استفاده میشود.